Świat Prawa i legalizacji ZIELONE NEWSY

Legalizacja marihuany w całej Unii Europejskiej? Ruszają prace!

Legalizacja marihuany w calej Unii Europejskiej

Czy właśnie następuje legalizacja marihuany w całej Unii Europejskiej? W Polsce trwają prace nad ustaleniem co to jest nieznaczna posiadana ilość marihuany, która będzie karana mandatem. Tymczasem w Kapitule Unijnej ruszyły prace dotyczące wprowadzenia prawa regulującego pełną legalizację marihuany w krajach należących do wspólnoty.

Jednym z członków wspomnianej Kapituły Europejskiej jest oczywiście poseł Piotr Liroy Marzec, który zdradził w jednym z wywiadów dla internetowej telewizji, że właśnie trwają rozmowy i prace nad wprowadzeniem regulacji prawnych, które pozwolą w pełni zalegalizować konopie indyjskie w krajach należących do Unii.

Liroy zaproponował całkowite usunięcie konopi indyjskich z listy narkotyków. Według posła jest o najrozsądniejsze rozwiązanie i tym sposobem mielibyśmy w pełni legalną marihuanę.

“W Unii Europejskiej był pomysł, żeby zmienić prawo, aby była w pełni legalna, natomiast próbowano to zrobić naokoło. Ja zaproponowałem żeby zamiast regulować – deregulować, czyli z robić to co na początku wydarzyło się najgorszego – wyrzucić marihuanę ze spisu narkotyków. To jest najprostsza rzecz, bo tam trafiła tak naprawdę sztucznie.”

– powiedział Liroy

Legalizacja marihuany w całej Unii Europejskiej?

Pomysł posła Liroya nie przypadł do gustu innym członkom Kapituły. Nie chcą deregulacji aktualnych przepisów. Zamiast tego, Unia Europejska rozważa wdrożenie planu, który w ciągu 10 lat będzie sukcesywnie wdrażał projekt pełnej legalizacji konopi indyjskich.

“W tej chwili chcą przeprowadzić proces 10-cio letni w Wiedniu. W tym miesiącu albo przyszłym będzie duży zjazd. Będzie przedstawiony projekt 10-cio letni 2018-2028, jak przez te 10 lat będziemy systematycznie dochodzić do pełnej legalizacji, ale ten pomysł mi się nie podoba.”

– dodaje poseł Marzec

5-7 grudnia 2018 roku CND (Komisja ONZ ds. Środków Odurzających) ma otrzymać od WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) zalecenia dotyczące kannabidiolu (CBD) i konopi indyjskich we wszystkich formach. Na konferencji International Cannabis Policy Conference, która odbyć się ma 7-9 grudnia w Wiedniu w siedzibie Biura ONZ ds. Narkotyków i przestępczości, zalecenia te mają być przedstawione przedstawicielom wszystkich państw członkowskich.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać