Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Wielka Brytania: policja śmiertelnie postrzeliła plantatora podczas szturmu na uprawę konopi indyjskich.

Jak donoszą Brytyjskie media, w Coventry – West Midlands w Wielkiej Brytanii policja śmiertelnie postrzeliła plantatora podczas szturmu na uprawę konopi indyjskich.

4 Stycznia 2018 uzbrojeni oficerowie West Midlands Police dokonali szturmu na jeden z domów w Burnaby Road, który został wytypowany w ramach „długotrwałego śledztwa” jako dom, w którym może znajdować się uprawa konopi indyjskich.

Jak relacjonuje jeden ze świadków zdarzenia, na miejscu zjawiło się kilka uzbrojonych samochodów policji, a policjanci kazali mieszkańcom pozostać w swoich domach. Kiedy uzbrojeniu funkcjonariusze weszli do domu, mieszkańcy okolicy usłyszeli kilka strzałów.

„Wynieśli jakąś osobę na noszach, włożyli go do ambulansu – sygnały świetlne na karetce migają przez kolejne pół godziny, kiedy próbowano go uratować”

– powiedział Karl Lolley, świadek zdarzenia

Finalnie, dwóch 26-mężyczn zostało aresztowanych w związku z podejrzeniem o zajmowanie się produkcją konopi indyjskich. 31-letni Sean Fitzgerald, został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia, prawdopodobnie przyczyną śmierci jest postrzał z broni palnej w plecy.

Obszar ten pozostaje zamknięty i prowadzone jest dochodzenie w sprawie Niezależnego Biura ds. Postępowania Policyjnego (IOPC). Jak stwierdziła Policja West Midlands, według Sue Southern – komendat policji w hrabstwie – była to „operacja prowadzona przez wywiad”, a sama strzelanina była „tragicznym incydentem, który zostanie dokładnie zbadany”.

„Kilka samochodów policyjnych wciąż było na miejscu jeszcze w sobotę, a kordon policji otaczał 50 okolicznych domów”

– zdradza reporter z Coventry  i Warwickshire, Keith Wedgebury w wywiadzie dla BBC

„Nasze dochodzenie jest na bardzo wczesnym etapie i będziemy ciężko pracować, aby ustalić, co się stało”

– powiedziała Amanda Rowe, dyrektor regionalny IOPC

Jak się również okazuje, Fitzgerald służył w wojsku i jak wspominają jego znajomi miał „złote serce”.

„Byłem załamany (…) Bez względu na to, jak miły jest ten facet, nikt nie zasługuje na to, by go zabić. (..) Ja osobiście znam go od około roku, ale czuję, że takim spoko gościem, czuje jakbym znał go całe życie”

– powiedział Ali, przyjaciel pana Fitzgeralda

Rodzina postrzelonego mężczyzny jest wspierana przez specjalnie wyszkolonego oficera z IOPC. Przyjaciele ofiary sugerują, że Fitzgerald został postrzelony z tyłu.

IOPC tłumaczy, że w oparciu o dowody, które do tej pory oceniali, w tym materiał filmowy z kamery umieszczonej na ciele policjanta – w przeciwieństwie do raportów – nic nie wskazuje na to, że mężczyzna został postrzelony w plecy.

Sprawa jest rozwojowa, policja West Midlands nie chce zdradzać mediom większych szczegółów całej sprawy.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać