Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

W wieku 92 lat zmarł prof. Raphael Mechoulam, nazywany ojcem chrzestnym medycyny konopnej

zmarł prof. Raphael Mechoulam

W wieku 92 lat zmarł prof. Raphael Mechoulam, nazywany ojcem chrzestnym medycyny konopnej. To właśnie prof. Mechoulam jako pierwszy wyizolował THC z konopi. Nazywany też „ojcem badań nad konopiami”, wciąż był aktywny zawodowo badając konopie oraz regularnie biorąc udział w wydarzeniach im poświęconych, gdzie dzielił sie swoja wiedzą. „Większość ludzkiej i naukowej wiedzy na temat konopi została zgromadzona dzięki prof. Mechoulamowi. Utorował drogę przełomowym badaniom i zainicjował współpracę naukową między naukowcami z całego świata.”

W wieku 92 lat zmarł prof. Raphael Mechoulam, nazywany ojcem chrzestnym medycyny konopnej

Profesor Uniwersytetu Hebrajskiego Raphael Mechoulam, uważany za „ojca badań nad konopiami indyjskimi”, zmarł w Izraelu w miniony piętek 09.03.2023.

Raphael Mechoulam urodził się w Bułgarii w 1930 roku skąd w 1949 roku wyemigrował z rodziną do Izraela, gdzie później studiował chemię. Związał się z Instytutem Weizmanna w Rehovot, na którym otrzymał stopień doktora. w 1958 r.

Po studiach podoktoranckich w Instytucie Rockefellera w Nowym Jorku (1959-60), Mechoulam był pracownikiem naukowym Instytutu Weizmanna w latach 1960-1965, skupiając się na izolacji, wyjaśnianiu struktury i syntezie głównych aktywnych składników konopi.

Mechoulam przeniósł się na Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie i został profesorem zwyczajnym w 1972 roku.

W latach 60. Mechoulam i jego zespół badaczy jako pierwsi na świecie przeprowadzali eksperymenty z kannabinoidami w Izraelu. To właśnie zespół naukowców pod nadzorem profesora Meuchoulama, jako pierwszy w historii, wyizolował  oraz opisał strukturę delta-9 THC.

Prof. Mechoulam odpowiada także za zsyntetyzowanie kilku nowych kannabinoidów o potencjale terapeutycznym jako leków farmaceutycznych.

Większość ludzkiej i naukowej wiedzy na temat konopi została zgromadzona dzięki prof. Mechoulamowi. Utorował drogę przełomowym badaniom i zainicjował współpracę naukową między naukowcami z całego świata

– ​​powiedział rektor Uniwersytetu Hebrajskiego, Asher Cohen .

Był pionierem medycznej marihuany, a także członkiem-założycielem Międzynarodowego Stowarzyszenia Leków Kannabinoidowych i Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Kannabinoidami.

W 1994 został wybrany na członka Izraelskiej Akademii Nauk i Nauk Humanistycznych.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać