Świat Zielonych Wydarzeń i Eventów ZIELONE NEWSY

„KONOPEX OSTRAWA 2018 – drzwi do świata konopi“

Trzecia edycja targów konopnych KONOPEX OSTRAWA 2018 odbędzie się w Centrum Kultury Dolní oblast Vítkovice od piątku 20 do niedzieli 22 kwietnia 2018 roku. Głównym celem targów jest rozpowszechnianie wśród opinii publicznej informacji o konopiach, ich przeróżnych zastosowaniach, korzyściach i ogromnym potencjale na przyszłość.

Bogaty trzydniowy program obejmuje nie tylko targi, ale także wykłady, warsztaty, dyskusje, konkursy i zabawę. Przeżyj wspaniały weekend i odwiedź wyjątkową imprezę kulturalną, edukacyjną i handlową na wyjątkowym terenie przemysłowym obwodu miejskiego Ostrawy – Dolni Vítkovice.

Główny teren targów Konopexu w tym roku zostanie zlokalizowany w pięknych pomieszczeniach byłych Starych łaźni w Zakładzie Hlubina. Krajowi i zagraniczni wystawcy zaprezentują swoje produkty, technologie i usługi oraz zapoznają gości z nowościami w zakresie wykorzystania konopi.

Ekspozycje handlowe i wystawowe będą poświęcone uprawie i przetwarzaniu konopi (nasiona, podłoża, nawozy, hydroponika, aeroponika, sprzęt ogrodowy, narzędzia) i końcowym produktom konopnym oraz akcesoriom (maści, tekstylia, żywność). Zaprezentują się także różne organizacje i stowarzyszenia, które zajmują się konopiami.

Doświadczenia praktyczne można będzie zdobyć na warsztatach mieszania konobetonu, sadzenia i sadzonkowania bylin, produkcji maści konopnych, kremów i nalewek. Przygotowano również konkursy z cennymi nagrodami i inny program towarzyszący. Będzie można przetestować na własnej skórze kosmetyki konopne, spróbować zdrowej żywności konopnej, ubrać się w tekstylia konopne, wziąć do ręki konopne materiały budowlane, przygotować się na nadchodzący sezon wegetacyjny.

Zachęcamy do poszerzenia swojej wiedzy o konopiach i wsparcia zdrowego stylu życia.

Konferencja Konopex i edukacja konopna

Nieodłączną częścią targów już tradycyjnie jest trzydniowa konferencja specjalistyczna, podczas której będzie można zdobyć mnóstwo pożytecznych informacji i najnowszej wiedzy na temat hodowli i wykorzystania wszechstronnej rośliny konopi. Bogaty program obejmuje wykłady i spotkania ze specjalistami na tematy związane z konopiami ze szczególnym uwzględnieniem leczniczego wykorzystania konopi, ich wkładu w żywienie i zdrowie, znaczenie dla gospodarki narodowej i konopi w budownictwie.

Teren Konopexu – dzielnicy kultury Zakładu Hlubina

Food zone zlokalizowana w Kompresorowni, poza zaspokojeniem komórek smakowych zaoferuje gościom również wyjątkowe przeżycie estetyczne. Wyświetlanie interesujących filmów o tematyce konopnej będzie się odbywać w Cineport. Do Fun zone można zajrzeć, aby posłuchać muzyki, wziąć udział w konkursach, zrobić zdjęcie w fotokąciku, wypełnić ankiety i in.

Zewnętrzne tereny Konopexu zapewnią wyżywienie, możliwość odpoczynku, sztukę, a głównie mnóstwo muzyki. Doskonała ścianka wspinaczkowa Tendom naprzeciwko Starych łaźni zaoferuje gościom aktywność fizyczną i podniesienie stężenie adrenaliny.

Teren Dolní Vítkovice

Cała okolica oferuje niezwykłe wrażenia estetyczne i kulturowe, adrenalinę oraz ciekawy program dla gości w każdym wieku. Dzień można urozmaicić sobie zwiedzaniem wielkich pieców, wejściem na wieżę widokową Bolt Tower, pokonaniem ścianki wspinaczkowej, Wielkim lub Małym światem techniki lub gdzie indziej w wyjątkowej scenerii narodowego zabytku kultury.

Afterparty Konopex

Coś się przygotowuje, bezpośrednio w obiekcie.

Wejściówki na targi

Wejściówkę można nabyć online lub bezpośrednio na miejscu w dniu targów za 150 CZK na wszystkie trzy dni. Wstęp bezpłatny dla osób poniżej 13 r.ż. i powyżej 60 r.ż.

 

Strona internetowa targów Konopex

Aktualności na naszym facebooku

Wydarzenie

Konopie to nasza sprawa sercowa,

przyjdź się przekonać.

Zapraszamy serdecznie.

zespół KONOPEX

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać