Świat Medycznej Marihuany ZIELONE NEWSY

Czeski szpital oferuje waporyzację marihuany w walce z bólem

Czeski szpital oferuje waporyzację marihuany w walce z bólem. Zespół z Centrum Zarządzania Painem w Szpitalu Uniwersyteckim St. Anne w Brnie w Czechach wprowadził ostatnio unikalną metodę podawania marihuany za pomocą odparowywaczy, czyli waporyzatorów w celu walki z bólem pacjentów.

Inicjatywa ta, której przewodniczył Radovan Hrib MD, i opracowana we współpracy z Ethan Russo MD, dyrektorem ds. Badań i rozwoju w ICCI, zapewnia pacjentom stosującym konopie medyczne dostęp do medycznej klasy waporyzatora firmy Storz & Bickel – Volcano Medic ofiarowanego przez Bedrocan

Centrum zarządzania bólu w Brnie przepisuje marihuanę medyczną do zwalczania bólu od 2016 r., Ale do czasu uruchomienia programu waporyzacji w kwietniu 2018 r. Stosowano głównie kapsułki do podawania doustnego. Medyczna marihuana przyjmowana doustnie stanowi wyzwanie w zakresie miareczkowania, ponieważ pierwsze efekty pojawiają się od 30 do 60 minut, szczyt w ciągu dwóch do trzech godzin i spadają w ciągu około czterech do ośmiu godzin.

Wdychanie odparowanych związków zawartych w medycznej marihuanie pozwala wielu substancjom terapeutycznym dostać się do płuc, gdzie są szybko wchłaniane i podróżują po całym ciele. Pierwsze efekty waporyzacji marihuany pojawiają się nawet w ciągu kilkudziesięciu sekund i stopniowo zanikają w ciągu trzech do czterech godzin.

Stosując waporyzowanie marihuany w leczeniu bólu podkreślono znaczenie koncentrowania się na metodach dostarczania, które maksymalizują synergistyczny efekt wszystkich złożonych substancji bioaktywnych w konopiach indyjskich, lub tzw. Efekt entourage, czyli inaczej efekt synergii, który został odkryty przez przez Shimon Ben-Shabat Ph.D. i Raphael Machoulam Ph.D w przełomowych badaniach z 1998 r.

Wykorzystanie marihuany medycznej przez Centrum Zarządzania Bólu oraz zainteresowanie wykorzystaniem nowych narzędzi do optymalizacji metody podawania pacjentom to doskonały przykład medycyny skoncentrowanej na pacjencie i stosowania innowacji w celu poprawy wyników leczenia pacjentów.

Recepta na marihuanę medyczną w Republice Czeskiej jest regulowana dekretem nr 236/2015 Sb., Który nakłada ograniczenia zarówno na tych, którzy mogą przepisywać, jak i na warunki uprawniające do przepisywania marihuany.

Ustawodawstwo dopuszcza jedynie lekarzy specjalizujących się w onkologii klinicznej, onkologii promieniowania, neurologii, medycynie paliatywnej, leczeniu bólu, reumatologii, ortopedii, medycynie zakaźnej, medycynie wewnętrznej, okulistyce, dermatologii, geriatrii i psychiatrii w celu przepisywania marihuany medycznej oraz podaje listę zatwierdzonych warunków, w których może być przepisywany (np. przewlekły ból, spastyczność, nudności i inne).

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać