Kryminalne Zagadki Zielonego Świata ZIELONE NEWSY

Brytyjczyk połknął worek z marihuaną i przyleciał z nią do Polski

Brytyjczyk połknął worek z marihuaną i przyleciał z nią do Polski mając tym samym nadzieję, że uda mu się ją przemycić na terytorium Polski. Obywatel Wielkiej Brytanii aktualnie zamieszkuje teren województwa podkarpackiego w okolicach Krosna, gdzie widocznie nie potrafił poradzić sobie z brakiem dostępu do dobrej jakości marihuany. Niestety, 49 letni mężczyzna po wylądowaniu na lotnisku w Jasionce i opuszczeniu samolotu, Bryan U. został zatrzymany przez policję. 

Do zdarzenia doszło 27 Lutego bieżącego roku. Jak poinformowała Edyta Lenart, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie – funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie otrzymali informacje o tym, że jeden z pasażerów może przemycać na pokładzie samolotu marihuanę do Polski.  Jak wiadomo w Polsce używka ta jest mocno demonizowana i chętnie poszukiwana przez organy ścigania w celu budowania statystyk wykrywalności.

Podczas przeszukania nie ujawniono marihuany. Funkcjonariusze ustalili więc, że mężczyzna prawdopodobnie połknął ją przed wylotem aby bezpiecznie przewieźć ją przez granicę. Podejrzany został przewieziony do pobliskiego szpitala w celu potwierdzenia tych informacji.

Udaremniony „wielki” przemyt

Jak się okazało, w żołądku zatrzymanego znajdował się woreczek z suszem o łącznej wadze 1,3g. Policjanci natychmiast udali się dokonać przeszukania mieszkania, gdzie ujawnili kolejne 4 gramy.

Brytyjczyk przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Postawiono mu zarzut przemytu oraz posiadania marihuany.  Przebieg całej akcji musiał być dość kosztowny, na co jak zwykle poszły podatki obywateli. Ujawniono lekko ponad 5 gram niegroźnej substancji odurzającej u obywatela cywilizowanego Państwa, dając tym samym przykład jak bardzo zacofanym krajem jest Polska w sprawach polityki narkotykowej.

W Wielkiej Brytanii mężczyzna dostałby co najwyżej grzywnę, niestety polski system nie był dla niego tak łaskawy – za posiadanie marihuany grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za przemyt kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie opublikowany.

Może Ci się spodobać